Ważne zmiany w funkcjonowaniu Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej

Uprzejmie informujemy, iż od 11 kwietnia 2023 roku obowiązuje nowy Statut KZP, który został uchwalony na walnym zebraniu członków Kasy w dniu 3 kwietnia 2023 roku. STATUT został dostosowany do nowych regulacji prawnych zawartych w Ustawie z dnia 11.08.2021 roku o kasach zapomogowo-pożyczkowych (DZ.U. 2021, poz. 166). Zgodnie z nimi nastąpiło przemianowanie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na Kasę Zapomogowo-Pożyczkową (w skrócie KZP) przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Zmieniły się także wzory wniosków, a ponadto każdy pożyczkobiorca, oprócz złożenia wniosku o pożyczkę, jest zobligowany do podpisania umowy o pożyczkę (po uprzednim zaakceptowaniu wniosku przez Zarząd KZP), przy czym umowa musi być również podpisana osobiście przez poręczycieli (o ile są wymagani).

Prosimy o zapoznanie się z nowym Statutem KZP oraz regulaminami przyznawania pożyczek i zapomóg.