40. Akademia Kariery – bezpłatne szkolenia i warsztaty dla studentów i absolwentów naszej Uczelni

Ruszają zapisy na bezpłatne szkolenia i warsztaty organizowane w ramach 40. Akademii Kariery przez Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów naszej uczelni na szkolenia oraz warsztaty organizowane w ramach 40. edycji Akademii Kariery.

Tematyka warsztatów porusza istotne problemy, z którymi spotykają się studenci i absolwenci poszukujący pracy lub już w jej trakcie. W ramach wydarzenia odbędą się 3 panele tematyczne, prowadzone przez ekspertów renomowanych firm oraz instytucji publicznych. Ze względu na sytuację epidemiczną, 40. edycja wydarzenia odbędzie się online.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje na temat szkoleń oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć poniżej.

Dołącz również do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Trenerzy

Karolina Sypuła, ENCJA
Karolina Sypuła, ENCJA
Wojciech Byrski, ENCJA
Wojciech Byrski, ENCJA
Jakub Isakiewicz ENCJA
Jakub Isakiewicz ENCJA
Edyta Dendra, LIBRUS
Edyta Dendra, LIBRUS
Karolina Słomiany, Wasko4Business
Karolina Słomiany, Wasko4Business
 

DATA

1 grudnia 2020 r., w godz. 11:30-13:30

CEL(E) SZKOLENIA

Zapoznanie uczestników z możliwościami komunikacji z klientem z wykorzystaniem narzędzia marketing automation.

PROGRAM

 • Kim jest nasz odbiorca?
 • Nowoczesne kanały komunikacji
 • Narzędzia usprawniające komunikację
 • Mini strategia komunikacji - ćwiczenie
 • Podsumowanie prac uczestników

ORGANIZATORZY

 1. Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz 
 2. ENCJA.COM S.A. iPresso.

PROWADZĄCY

 • Karolina Sypuła - od kilkunastu lat związana z nowoczesnymi technologiami. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Politechniki Śląskiej. Certyfikowany Project Manager PMI, Prince2 oraz AgilePM. Współzałożycielka firmy będącej właścicielem iPresso.

  Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte przy współpracy z największymi korporacjami w sowich branżach, wśród nich: TVN Player.pl, Danone Nutricia, Wawel, PLL LOT, eSky, BNP Paribas. Wraz z zespołem wdraża rozwiązania marketing automation usprawniając komunikację z klientem oraz zwiększając efektywność prowadzonych działań marketingowych. Prywatnie lubi: spędzać czas z dziećmi, aktywny wypoczynek - jazdę na rowerze oraz wspinaczkę skałkową.

 • Jakub Isakiewicz – od kilku lat pracuje w branży IT pomagając klientom wdrażać system iPresso marketing automation i automatyzować działania marketingowe. Certyfikowany Project Manager AgilePM. Jest ekspertem w branży e-commerce, finansów oraz wdrożeniach dla edukacji. Wśród obsługiwanych klientów pracuje z Grupą Magnum, TEB Edukacja, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Grupa VIASMS. Poza pracą lubi aktywnie spędzać czas. Zimą – narty, latem rower i bieganie.

 • Wojciech Byrski – ekspert we wdrożeniach marketing automation dla branży FMCG oraz travel. Od 2013 roku pracuje doradzając marketerom przy wdrożeniach iPresso dla liderów takich jak eSky, Wawel, Grupa Żywiec oraz Nutricia. Posiada bogatą wiedzę o branży FMCG, dzięki czemu dobiera optymalne rozwiązania dla realizacji strategii komunikacji z klientami oraz tworzy dashboardy managerskie pozwalające na monitorowanie konwersji określonych działań. Po pracy kibic sportowy, a także aktywny sportowiec - biega oraz gra w Lacrosse.

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WYDARZENIE

Wydarzenie odbywać się  będzie na platformie Google Meet firmy ENCJA.COM 

Uczestnicy szkolenia będą logowali się na ww. platformę poprzez swój adres e-mail.

ZGŁOSZENIA

Formularz służy do organizacji szkolenia a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w szkoleniu, będą przetwarzane do tychże celów przez dwóch organizatorów, tj. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i firmę ENCJA.COM S.A. iPresso.

Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO administratorów, którym są:

1) Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora: https://bip.ue.katowice.pl/klauzule-informacyjne-rodo.html  

2) ENCJA.COM S.A. iPresso można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora: https://ipresso.pl/others/privacy-policy

Niniejsze wydarzenie może być rejestrowane/nagrywane przez Organizatorów. 

Podczas niniejszego wydarzenia mogą być robione zrzuty ekranu. Ww. nagrania i zrzuty mogą być następnie publikowania na stronach Uniwersytetu i ENCJA.COM w ramach sprawozdania/informacji z organizacji szkolenia. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku.

UCZESTNICY GODZĄC SIĘ NA UDZIAŁ W WYDARZENIU, AKCEPTUJĄ JEGO ZASADY.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

DATA

2 grudnia 2020, godz. 10:00-11:30

CEL SZKOLENIA

Uczestnicy podczas szkolenia zapoznają się z podstawami tworzenia prawidłowego i atrakcyjnego CV. Zdobędą wiedzę o tym jak napisać list motywacyjny oraz zasięgną dobrych praktyk dotyczących udziału w procesach rekrutacyjnych, również tych w formie online. Na koniec opowiemy więcej o rekrutacji w Librusie.

PROGRAM

 1. Tworzenie profesjonalnego i wartościowego CV. 
 2. Jak stworzyć prawidłowy list motywacyjny.  
 3. Przygotowanie i udział w rozmowie rekrutacyjnej – dobre praktyki:

  • Dobre pierwsze wrażenie
  • Jak zapanować nad stresem
  • Trudne i zakazane pytania
  • Jak rozmawiać o oczekiwaniach finansowych

 4. Rozmowa kwalifikacyjna – jak to wygląda w Librusie?
 5. Sesja Q&A.

ORGANIZATORZY

 1. Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz 
 2. Librus sp. z o.o., sp.k.

PROWADZĄCY

 • Edyta Dendra – od  ponad 10 lat specjalista w zakresie HR-u, obecnie kierownik działu zarządzania zasobami ludzkimi firmy Librus. Wykładowca akademicki. Trener i doradca biznesu specjalizujący się w tematach zarządzania zespołami, budowania dojrzałej kultury organizacyjnej, zarządzania konfliktem i komunikacją. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu Branży IT Brainstrom. Autor artykułów specjalistycznych. W codziennej pracy szczególnie ceni poszukiwanie rozwiązań, które równocześnie dbają o dobro pracowników i przynoszą wymierne korzyści firmom.

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WYDARZENIE

Wydarzenie odbywać się  będzie na platformie Clickmeeting firmy Librus sp. z o.o., sp.k. 

Uczestnicy szkolenia będą logowali się na ww. platformę poprzez swój adres e-mail.

ZGŁOSZENIA

Formularz służy do organizacji szkolenia a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w szkoleniu, będą przetwarzane do tychże celów przez dwóch organizatorów, tj. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i firmę Librus sp. z o.o., sp.k.

Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO administratorów, którym są:

1) Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora: https://bip.ue.katowice.pl/klauzule-informacyjne-rodo.html

2) Librus sp. z o.o., sp.k. można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora: https://www.librus.pl/klauzula-informacyjna/ 

Niniejsze wydarzenie może być rejestrowane/nagrywane przez Organizatorów. Podczas niniejszego wydarzenia mogą być robione zrzuty ekranu. Ww. nagrania i zrzuty mogą być następnie publikowania na stronach Uniwersytetu i Librus sp. z o.o., sp.k. w ramach sprawozdania/informacji z organizacji szkolenia. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku.

UCZESTNICY GODZĄC SIĘ NA UDZIAŁ W WYDARZENIU, AKCEPTUJĄ JEGO ZASADY.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

DATA

3 grudnia 2020, godz. 10:00-12:00

CEL SZKOLENIA

 1. Na spotkaniu dowiesz się jak funkcjonować na aktualnym rynku pracy.
 2. Zdobędziesz wiedzę na temat skonstruowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych.
 3. Poznasz złote wskazówki jak dobrze przygotować się do prowadzenia rozmów rekrutacyjnych na platformach online.

PROGRAM

 1. Analiza wybranych ofert o pracę – na co zwracać uwagę i jak właściwie czytać ogłoszenia rekrutacyjne? Co się kryje pod hasłami – "elastyczny, dyspozycyjny…?".
 2. Jak skonstruować dokumenty aplikacyjne, aby być zauważonym przez pracodawcę – dobre praktyki + analiza najczęstszych błędów.
 3. Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej – czyli o sile autoprezentacji.
 4. Symulacja rozmowy rekrutacyjnej – pytania, które najczęściej zadają rekruterzy.
 5. Panel dyskusyjny z uczestnikami oraz zapoznanie ich z programem Ambasador GK WASKO.

ORGANIZATOR

 • Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

PARTNER WYDARZENIA, który poprowadzi szkolenie: Wasko 4 Business Sp. z o.o.

PROWADZĄCY

 • Karolina Słomiany – Specjalista ds. HR w firmie Wasko4Business należącej do Grupy Kapitałowej WASKO – lidera w projektowaniu i integracji zaawansowanych rozwiązań IT. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching o specjalności doradztwo instytucjonalne i coaching biznesowy. W swojej pracy odpowiedzialna jest m.in. za pełną realizację projektów rekrutacyjnych z wykorzystaniem różnych metod docierania do Kandydatów. Zwolenniczka otwartych, coachingowych pytań w rekrutacji, które pozwalają rozmówcy odkryć swoje kompetencji i mocne strony, co w efekcie przekłada się na świadome kształtowanie ścieżki zawodowej Kandydata.
  Dba o pozytywny wizerunek pracodawcy nie tylko reprezentując firmę na branżowych wydarzeniach, ale także w codziennej pracy. Jest świadoma, że kompleksowe przeprowadzanie procesu onboardingu i offboardingu wpływa na budowanie trwałej i otwartej relacji z pracownikami. 

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ WYDARZENIE

Wydarzenie odbywać się  będzie na platformie Google Meet Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

Uczestnicy szkolenia będą logowali się na ww. platformę poprzez swój adres e-mail.

ZGŁOSZENIA

Formularz służy do organizacji szkolenia a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w szkoleniu, będą przetwarzane do tychże celów przez organizatora, tj. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO administratora, którym jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora: https://bip.ue.katowice.pl/klauzule-informacyjne-rodo.html  

Niniejsze wydarzenie może być rejestrowane/nagrywane przez Organizatora. 

Podczas niniejszego wydarzenia mogą być robione zrzuty ekranu. Ww. nagrania i zrzuty mogą być następnie publikowania na stronach Uniwersytetu w ramach sprawozdania/informacji z organizacji szkolenia. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku.

UCZESTNICY GODZĄC SIĘ NA UDZIAŁ W WYDARZENIU, AKCEPTUJĄ JEGO ZASADY.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY