Aktualności

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach organizowanych w ramach projektu "Gra o Karierę"

W dniach 10-15 marca 2024 Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem "Gra o karierę - Biuro Karier dla Ciebie".

Gra o Karierę to ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP. Jego celem jest promocja działalności Biur Karier na uczelniach wyższych w całej Polsce, zacieśnienie współpracy między Biurami Karier i utrwalenie ich pozytywnego wizerunku zarówno w środowisku zewnętrznym jak i uniwersyteckim.

W ramach "Gry o Karierę” odbywać się będą":

• spotkania w ramach pasma wspólnego – codziennie w godzinach 9.30-10.30 w formie online, tak by były dostępne jak najszerszemu gronu odbiorców z całej Polski,
  • dodatkowe wydarzenia organizowane przez biura karier.

Szczegółowy plan wydarzeń siódmej edycji ogólnopolskiej Gry o Karierę.

Dzień Otwarty Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami

W ramach ww. projektu Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach organizuje dnia 11 marca 2024 r. Dzień otwarty dla studentów i absolwentów studiujących w Katowicach (budynek CNTI, godz. 11:00-14:00), jak i w Rybniku (godz. 9:30-13:30).

Podczas wydarzenia w Katowicach będzie można:

• Spotkać się z Ambasadorką Karier Unii Europejskiej i porozmawiać o stażach oraz pracy w instytucjach oraz organach Unii Europejskiej, a w szczególności na temat Blue Book Traineeships, czyli staży, które organizuje Komisja Europejska.

• Spotkać się z organizatorami wydarzenia Talent Days i porozmawiać o Waszych planach zawodowych i przygotować się razem z nami na nadchodzące targi pracy Talent Days, które odbędą się 12 marca w MCK Katowice od 10:00 do 16:00.

Co więcej - jeśli zastanawiacie się, co można poprawić w Waszym CV, to eksperci będą na miejscu, gotowi do konsultacji i pełni pomysłów, jak uczynić je jeszcze bardziej atrakcyjnym dla przyszłych pracodawców

Przy okazji będziecie mogli zgarnąć super gadżety.

Podczas obu wydarzeń będziecie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami

• Dowiedzieć się jak otrzymać kartę SPA oraz o korzyściach wynikających z jej posiadania,
  • Dowiedzieć się jak znaleźć praktykę dedykowaną Twojemu kierunkowi studiów, co ułatwia nasza Baza stałych ofert praktyk;
  • Zapoznać się z ogłoszeniami rekrutacyjnymi bezpośrednio od firm i instytucji - praca, praktyki, staże,
  • Poznać nasze projekty Akademia Kariery, Akademia Biznesu, w ramach których organizujemy bezpłatne szkolenia i warsztaty
  • Umówić się na spotkanie z naszym doradcą;
  • Pobrać bezpłatne publikacje z zakresu rozwoju zawodowego i rynku pracy;
  • Dowiedzieć się, jak zostań naszym praktykantem – Ambasadorem.

Spotkajmy się - podejdźcie i przekonacie się, jak możemy pomóc Wam w osiągnięciu Waszych zawodowych celów.