Październik 2016 to intensywny czas dla pracowników Katedry Teorii Zarządzania. Tym razem gościliśmy w Poznaniu.

International Scientific and Educational Conference: Virtual Game Method in Higher Education została zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Obecnie, jedną z najczęściej poruszanych kwestii w szkolnictwie wyższym, jest metoda i strategia nauczania studentów. Strategie te mają związek z efektywnością procesu kształcenia, zaangażowaniem studentów i trwałością rezultatów nauczania. Są to powody, dla których nauczyciele akademiccy powinni zwrócić uwagę na rozwój innowacyjnych metod nauczania. Jedną z obiecujących, nowych form jest nauczanie z wykorzystaniem wirtualnych gier. Szczególnie interesujące jest zastosowanie wirtualnych gier strategicznych.