20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie


W dniach 27-30 października 2016 r. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie odbyła się jubileuszowa, 20. już edycja Targów Książki. To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju skupiające szerokie grono miłośników książki: czytelników, pisarzy oraz wydawców.

W tym roku hasłem targów był cytat zaczerpnięty z twórczości wybitnego izraelskiego pisarza Etgara Kereta: „Żeby czytać, trzeba być otwartym”. Z kolei w roli gościa honorowego tegorocznej edycji wystąpił Izrael.

700 wystawców z 25 krajów, 759 zaproszonych gości, spotkania autorskie, salony tematyczne, bogaty program towarzyszący –  wszystkie te wydarzenia przyciągnęły przez cztery dni wystawowe około 68 tysięcy zwiedzających. Jak co roku w Salonie Wydawców Akademickich nie mogło zabraknąć naszego Wydawnictwa, które z zaangażowaniem prezentowało swoją najnowszą ofertę, promując dorobek kadry naukowej naszego Uniwersytetu. Od pierwszych chwil cieszyło się dużą popularnością wśród studentów i absolwentów uczelni ekonomicznych, grona czytelników zainteresowanych tematyką ekonomiczną, a także wśród młodych, przyszłych adeptów środowiska akademickiego.

 

(fot. Aleksandra Dudek)

(fot. Aleksandra Dudek)

(fot. Aleksandra Dudek)