Problemy współczesnej rewizji finansowej (monografia, e-book)

Niniejsza publikacja stanowi efekt XIV Ogólnopolskich Dni Rachunkowości zorganizowanych przez Koło Naukowe Rachunkowości „Rachmistrz” działające przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Autorami rozdziałów są studenci, przedstawiciele kół naukowych uczelni wyższych w Polsce. W monografii zostały przybliżone kwestie zmian w sprawozdawczości finansowej z podkreśleniem roli raportowania niefinansowego jako nowego i aktualnego źródła informacji. Autorzy odnieśli się do wpływu badania sprawozdania finansowego na wizerunek i wiarygodność przedsiębiorstw. Szczegółowej analizie zostały poddane kwestie wdrażania nowych standardów zarządzania jakością w firmach audytorskich, a także identyfikacja i oszacowanie ryzyk istotnego zniekształcenia wartości informacyjnej sprawozdania finansowego w świetle zmian Międzynarodowych Standardów Badania.

Redakcja naukowa Iwona Franczak, Wiktoria Rytkowska, Karolina Soja
ISBN 978-83-7875-861-7