Systemy gospodarcze i ich ewolucja. Stan i perspektywy badań (monografia, e-book)

Niniejsza monografia stanowi podsumowanie wieloletnich badań prowadzonych pod kierunkiem prof. dr. hab. S. Swadźby w Zakładzie Systemów Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, towarzyszących im publikacji i debat prowadzonych w ramach cyklicznej konferencji „Systemu gospodarcze i ich ewolucja”. Autorami są nauczyciele akademiccy prowadzący badania naukowe nawiązujące do systemów gospodarczych, reprezentujący wiodące ośrodki uczelniane. Wśród poruszanej tematyki znajdują się m.in.: przegląd literatury z zakresu systemów gospodarczych, omówienie koncepcji systemów ekonomicznych, zagadnienia miejsca państwa w gospodarce, przybliżenie polityki stabilizacji makroekonomicznej, prawa własności, rozpoznanie relacji struktur podatkowych ze wzrostem gospodarczym, roli pieniądza gotówkowego, wpływu postępu technologicznego na nierówności dochodowe, analiza zagranicznych modeli gospodarczych.

Redakcja naukowa Izabela Ostoj, Jacek Pietrucha
ISBN 978-83-7875-850-1