ks. dr hab. Grzegorz Polok, prof. UE

1 Maja 47
Bud. E; pok. 405
40-287 Katowice

Konsultacje:

 

Terminy konsultacji online w semestrze letnim 2022/23 

wtorki godz. 15.20 -17.00

Konsultacje realizowane są w formie spotkania na Google Meet po umówieniu się drogą mailową, adres : grzegorz.polok@uekat.pl  

Proszę o kontakt mailowy z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem w celu udostępnienia linku do konsultacji (w przypadku większej liczby chętnych zostanie doprecyzowana godzina).

Zajmowane stanowiska

  • Konsultor Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski 
  • Organizator Kampanii Społecznej na rzecz dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych – www.rozwinacskrzydla.pl  
  • Przewodniczący Komisji ds. duszpasterstwa młodzieży II Synodu Archidiecezji Katowickiej, konsultor Komisji ds. duszpasterstwa rodzin II Synodu Archidiecezji Katowickiej
  • Duszpasterz studenckich grup terapeutycznych oraz wsparcia dla rodziny - www.srodydlarodziny.pl 
  • Członek Komisji ds. etyki w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, 
  • Prowadzący szkolenia z podstaw etyki dla personelu medycznego, z etyki gospodarczej w różnego typu firmach

Specjalizacja naukowo-badawcza

Doktor habilitowany nauk teologicznych. Ksiądz katolicki.

Dorobek badawczy:
Etyk, pedagog, teolog, tutor, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Autor 5 książek, współautor 5 publikacji oraz wielu artykułów związanych z etyką działalności gospodarczej, etyką w Public Relations oraz etosem nauczyciela akademickiego i zjawiskiem dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Najważniejszą publikacją wydaną w siedmiu językach, dostępną także w formie audiobooka jest książka „Rozwinąć skrzydła, wyd. X, Katowice 2016.

Dorobek dydaktyczny:
W swej długoletniej praktyce dydaktycznej prowadzi wykłady i seminaria w zakresie podstaw etyki, etyki gospodarczej, etyki menedżera, etyki w Public Relations, etyki nauczyciela akademickiego, problemu dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Współautor trzech podręczników dydaktycznych.
Inicjator powstania Kodeksu etycznego oraz Akademickich Warsztatów Pedagogicznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. 

Zainteresowania

Typ temperamentu pasjonat, lubiący czytać książki z zakresu duchowości i psychologii oraz podróżować po świecie. Motto życiowe: „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” ks. J.T.

Dodatkowe

Tu można wpisać dodatkowe informacje.