O stroju na bal

Strój balowy musi być wyjątkowy i elegancki. Dobrze znane sformułowanie „black tie” oznacza, że Panie powinny ubrać długą suknię wieczorową lub balową. Dopuszczalne jest także spodium uszyte z eleganckiego materiału. „Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na tobie wygląda” - mawiała Coco Chanel. Niekoniecznie musi być ciemny. Przed wybraniem ostatecznej kreacji warto zrobić sobie zdjęcie z lampą błyskową, aby na fotorelacji z balu nie było żadnych niespodzianek. Buty? Najlepiej z zasłoniętymi palcami, piękne i wygodne. „Luksus musi być wygodny, bo inaczej nie jest luksusem” - znów Coco Chanel trafia w punkt. Bal to wielka wielogodzinna zabawa. Każdy powinien czuć się komfortowo. Panowie powinni założyć smoking lub ewentualnie ciemny garnitur, białą koszulę z ozdobnymi ciemnymi guzikami lub plisem i mankietami na spinki. W takim stroju nie może zabraknąć również czarnej wiązanej muchy. Buty muszą być wypastowane na wysoki połysk.  

Fryzury

Panie

Fryzury powinny przede wszystkim podkreślać piękno kobiety i uwydatniać jej urok. Na eleganckim balu sprawdzą się fale, loki, włosy rozpuszczone, jak i spięte. Nie należy się również bać nie-śmiertelnego koka. Fryzura może być dodatkowo przyozdobiona specjalną biżuterią. Warto inspirować się ikonami klasy, stylu i szyku.

Panowie

Fryzury dla Panów to temat znacznie mniej skomplikowany. Włosy powinny być zadbane i elegancko obcięte. Jeśli któryś z panów nosi długie włosy, może zarówno je związać, jak i pozostawić rozpuszczone.  

Makijaż

Podczas Nocy Oscarowej można pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Należy pamiętać, że makijaż ma podkreślać kobiecy urok i sprawić, że nikt nie będzie mógł od niej odciągnąć wzroku. Na przekór warto jednak dodać, iż czasem „mniej znaczy więcej”. 

Dodatki

Piękna duża biżuteria doda klasy całej stylizacji. Warto zainwestować w klasyczne piękne kolczyki, kolię czy bransoletę. W każdej sytuacji sprawdzą się złoto, srebro lub perły. 

Muszki i poszetki

Mężczyźni do smokingów obowiązkowo zakładają muszki wiązane (nigdy nie fabrycznie „skręcone”). Poszetka (koniecznie z innego materiału, niż muszka) dopełni ostatecznego efektu.