O muzyce

Po raz kolejny Bal uświetni Orkiestra Rozrywkowa Polskiej Grupy Górniczej - Happy Big Band. Zespół zapewni niepowtarzalną rozrywkę i klimat oscarowej nocy.

Happy Big Band istnieje od 1990 roku czyli już 26 lat. Założycielem i dyrygentem tego zespołu jest Mirosław Kaszuba, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez pierwsze 15 lat zespół funkcjonował pod nazwą Big Band Śląsk, którego mecenasem była kopalnia Śląsk w Rudzie Ślaskiej. Następnie od 2005 roku orkiestra  zmieniła nazwę na Happy Big Band i istnieje nadal w strukturach Katowickiego Holdingu Węglowego, jednakże  przy kopalni Mysłowice-Wesoła. W ciągu tego ponad ćwierćwiecza big band dał wiele koncertów na Śląsku, w Polsce jak i poza granicami kraju. Tu na pewno trzeba wymienić  spektakularne występy w Sydney Opera oraz Carneggie Hall w Nowym Jorku oraz występy na konkursach i festiwalach prawie we wszystkich krajach Europy.

W dorobku ma 15 płyt audio oraz koncerty z gwiazdami polskiej estrady, takimi jak: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Robert Janowski, Artur Andrus oraz wielu innych. Ogromną popularność zespołu przysporzyły występy w programach telewizyjnych, takich jak Mam Talent czy Jaka to melodia.  

Zapraszamy również na stronę www zespołu.