Student Uniwersytetu zwyciężył Test Wiedzy Ekonomicznej

Z dumą informujemy, że student Ekonomii Dawid Lesznik zwyciężył w tegorocznym Teście Wiedzy Ekonomicznej, którego finał odbył się 15 stycznia w Katowicach.

Test Wiedzy Ekonomicznej to projekt, który powstał w ramach Forum Uczelni Ekonomicznych, zrzeszających 5 największych uczelni ekonomicznych w Polsce. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu szeroko pojętej ekonomii - w przyjemny sposób, w atmosferze zdrowej rywalizacji. 

Pierwszym etapem Testu Wiedzy Ekonomicznej jest etap regionalny, który w tym roku odbył się 25 listopada w formie zdalnej. Kolejny i ostatni etap to finał, do którego przeszło 5 osób z najlepszym wynikiem w regionie - tym razem finałowa rywalizacja toczyła się 15 stycznia 2022 r. w katowickim biurze firmy GUESS. W wydarzeniu wzięła udział JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak

Uczestnicy zmierzyli się z szeregiem pytań z zakresu ekonomii oraz study case przygotowanym przez firmę Mazars. W wyniku rywalizacji wyłonionych zostało 3 laureatów:

  1. miejsce: Dawid Lesznik (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
  2. miejsce: Michał Mglej (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
  3. miejsce: Jakub Bem (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)

Dawid Lesznik studiuje na specjalności "Dystrybucja i sprzedaż na rynkach krajowych i międzynarodowych" i korzysta także na naszym Uniwersytecie z Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej. Opiekunem naukowym naszego studenta jest dr hab. Grzegorz Maciejewski, prof. UE, Kierownik Katedry Rynku i Konsumpcji. 

Po wygranej Dawid Lesznik powiedział: "Możliwość reprezentowania Uniwersytetu w finale Testu Wiedzy Ekonomicznej stanowiła dla mnie ogromną przyjemność, o tyle bardziej, że w tym roku finał Testu odbywał się właśnie w Katowicach. Wygrana dla naszej Alma Mater na własnym jej boisku cieszy mnie zatem podwójnie".

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy do udziału w V edycji Testu Wiedzy Ekonomicznej!

Więcej informacji: www.facebook.com/testwiedzyekonomicznej