6 EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO WYDARZENIA PROJECT WEEK 2021

Za nami kolejna edycja Project Week – cyklicznego, międzynarodowego wydarzenia dydaktycznego, którego celem jest wspólna praca studentów nad studium przypadku z obszaru logistyki i finansów. W organizację wydarzenia zaangażowane są obecnie dwie uczelnie: Odisee University of Applied Sciences z Brukseli oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Finał tegorocznej edycji Project Week 2021 miał miejsce w dniach 19-21 kwietnia 2021 r. i odbył się w formie zdalnej. W tegorocznej edycji wzięło udział 32 studentów Odisee University of Applied Sciences z Brukseli oraz 16 studentów kierunku Logistyka.

Project Week to wydarzenie współorganizowane przez pracowników Katedry Transportu Kolegium Ekonomii oraz Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych Kolegium Finansów.

Przez 3 dni grupy intensywnie pracowały nad rozwiązaniem złożonego studium przypadku dotyczącego zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie logistycznym oraz finansowej oceny kosztów związanych z proponowanymi rozwiązaniami. Praca studentów oceniana była przez 6 osobową komisję (jury konkursu) w składzie: Prof. Jort Van Schil oraz Prof. Nadine Hendrickx z Odisee University of Applied Sciences w Brukseli, Dr Anna Urbanek i mgr Magdalena Tuora z Katedry Transportu oraz Prof. UE dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala oraz Prof. UE dr hab. Joanna Błach z Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych.

Jury wyłoniło zwycięską drużynę, która wypracowała najlepsze rozwiązanie. W skład zwycięskiej drużyny weszli studenci 3-go roku kierunku Logistyka Pan Adam Kubok oraz Pan Krzysztof Stańko. Serdecznie gratulujemy!