Przejdź do menu Przejdź do treści

O projekcie SUMODO

Katedra Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest partnerem w międzynarodowym projekcie: Zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na przedmieściach [akronim: SUMODO] (Sustainable Urban MObility Development in Outskirts). 

Projekt jest realizowany w ramach europejskiego programu ramowego  w zakresie badań naukowych i innowacji  Horyzont Europa – partnerstwo Driving Urban Transition (DUT). Partnerem ze strony polskiej jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), a projekt SUMODO jest realizowany i finansowany w ramach DUT Call 2022.

Projekt realizowany jest w ramach międzynarodowego konsorcjum, w skład którego wchodzą uczelnie wyższe z Polski, Węgier i Hiszpanii, przedsiębiorstwo z Hiszpanii oraz trzy miasta.  Liderem projektu jest firma Saitec (Hiszpania) a partnerami w projekcie są: Budapest University of Technology and Economics (Węgry), City of Veszprém, Veszprém (Węgry), City of Szeged, Szeged (Węgry), Politechnika Śląska (Polska), Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Katowice (Polska) oraz Miasto Katowice (Polska).

Dodatkowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie projektu w języku angielskim prowadzonej przez Lidera projektu.

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca