Spotkanie z Profesor Oleną Igoriewną Trevoho z Lviv Polytechnic National University

Dziekan Wydziału Ekonomii dr hab. Izabela Ostoj, prof. UE zaprasza w dniu 9 marca 2023 roku na spotkanie z Profesor Oleną Igoriewną Trevoho z Department of Theoretical and Applied Economics, Institute of Administration and Postgraduate Education, Lviv Polytechnic National University. Tematem spotkania będzie analiza makroekonomicznej sytuacji Ukrainy w czasie obecnej wojny. Spotkanie odbędzie się w sali 314 budynek B, po Radzie Wydziału, w godzinach 15:00 -16:00.

Olena Igoriewna Trevoho jest profesorem na Lviv Polytechnic National University. W 2015 roku uzyskała tytuł naukowy doktora oraz tytuł naukowy profesora nadzwyczajnego w Katedrze Ekonomii Teoretycznej i Ekonomii Ukrainy Politechniki Lwowskiej. Od 2022 roku jest Profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Zarządzania i Rozwoju Organizacyjnego na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim, a także liderem akademickiego programu Key Executive MBA, UCU Business School.

Najnowsze publikacje prof. Oleny to:

• Hoshovska, O.; Poplavska, Z.; Kajanova, J.; Trevoho, O. Random Risk Factors Influencing Cash Flows: Modifying RADR. Mathematics 2023, 11, 427.
  • Rodchenko, S., Bielska, T., Brus, T., Naplyokov, Y., & Trevoho, O. (2021). Human Capital Management In The System Of Public Administration In The Context of COVID-19 Pandemic. Postmodern Openings, 12(1Sup1), 346-355.
  • Microcredits for sustainable development of small Ukrainian enterprises: efficiency, accessibility, and government contribution // Sustainability. – 2020. – Vol. 12, Iss. 15.
  • "Competitive Approach to Managing Regional Resources – Clustering: Conference Proceedings, March 30, 2018, Lviv Polytechnic National University, Lviv, Ukraine. – 2018.- P. 152-154.

Tematyka spotkania

Tematem marcowego spotkania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będzie m.in.: analiza makroekonomiczna, aspekty związane z uchodźcami dla wspólnoty europejskiej, zagrożenia i możliwe konsekwencje kryzysu gospodarczego i politycznego, a także długofalowe implikacje w zakresie polityki zagranicznej są znaczne, ponieważ wiele zależy od wyniku wojny.