Przejdź do menu Przejdź do treści

Osoby współpracujące

 

MARIA BUSZMAN

Doktor nauk humanistycznych, ekspertka w zakresie public relations.  

Jest prezesem firmy Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie, wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz innych uczelni.

Od 2001 roku doradza, szkoli, przygotowuje analizy i badania, strategie i plany w dziedzinie komunikacji, public relations oraz promocji firm, instytucji, organizacji pozarządowych i osób.  Specjalizuje się w takich obszarach public relations jak komunikacja i budowanie relacji w sytuacjach zmian i trudnych np. restrukturyzacji, aktywnej działalności związków zawodowych, w sytuacjach kryzysowych, w kontakcie z kluczowymi grupami otoczenia, w tym z pracownikami, relacjach z mediami oraz budowaniu wizerunku osób i wystąpieniach publicznych. Pracuje autorską metodą Buszman Development.

W 2014 roku opublikowała książkę na podstawie swojej pracy doktorskiej: „Społeczeństwo, polityka i ekonomia: śląscy twórcy i dziennikarze (1922-1945)”. To także autorka i współautorka książek (m.in. „Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce”) oraz artykułów naukowych, popularnonaukowych, dla mediów biznesowych i branżowych, prelegentka konferencji i kongresów.

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations oraz jurorka prestiżowego konkursu branży PR – „Złote Spinacze”, organizowanego przez Związek Firm Public Relations.

Jest laureatką nagród branżowych, biznesowych i społecznych, takich jak: nagrody branży public relations „PRoton” (nagroda publiczności), nagrody Kobieta Sukcesu Śląska, ponadto uznana przez studentów UE
w Katowicach najlepszym prowadzącym („Złote pióro” w kategorii wykładowca praktyk). Odznaczona przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej. To także jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego (Ranking „Dziennik Zachodni”).  

Więcej informacji:https://www.linkedin.com/in/mariabuszman/ oraz www.buszman.biz

Prowadzone przedmioty: Podstawy public relations, PR w mediach społecznościowych, Kształtowanie wizerunku firm i instytucji, Pisanie tekstów reklamowych i PR, Kampanie public relations

Kontakt: maria.buszman@ue.katowice.pl

 

GRZEGORZ KURZYP

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Leona Koźmińskiego.

Od kilkunastu lat związany z polskim i europejskim rynkiem produktów edukacyjnych i usług wydawniczych dla odbiorców BtB i BtC. Odpowiedzialny za strategiczne, transformacyjne i operacyjne zarządzanie całością przedsiębiorstw, kluczowymi obszarami biznesowymi, pełniąc w nich szereg ról decyzyjnych. Obecnie CPO w Grupie PWN.

Specjalizuje się  w budowie, rozwoju i transformacji firm, produktów/usług oraz wdrażaniu i optymalizacji modeli biznesowych. Członek Rady Programowej na UE w Katowicach, ekspert współpracujący z Izbą Wydawców Prasy, Inkubatorem Innowacyjności Politechniki Warszawskiej, mentor w procesach akceleracyjnych. 

Prowadzone przedmioty: Zarządzanie organizacją – warsztat pracy managera

Kontakt:grzegorz.kurzyp@uekat.pl

 

MICHAŁ SZALAST

Fotoreporter i filmowiec dokumentalista – urodzony i nierozerwalnie związany z Górnym Śląskiem.

Pedagog Institutu Tvurci Fotografie Slezke Univerzity v Opave.

Studiował historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako fotoreporter (m.in. „Dziennik Zachodni”, Polska Agencja Prasowa, „East News”, „Forum”), filmowiec, publicysta, pedagog i kurator wystaw.

Niektóre z opowieści, na które patrzył swoim aparatem to: Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, Albinosi nad jeziorem Wiktorii, rytuały religijne Andaluzji, komercyjna strategia przetrwania Masajów.

Zwycięzca konkursów fotografii prasowej (BZ WBK Press Photo, Silesian Press Photo).

Członek Polskiego Związku Artystów Fotografików.

Wybrane wystawy:

Wystawa pokonkursowa BZWBK PRESS PHOTO 2014, Galeria Szyb Wilson, Katowice 5 września 2015 r.;

Wystawa „Linie Papilarne” Galeria ZPAF Katowice 07.10.2015 r.;

Wystawa „Albinos of Tanzania" w Galerii Katowice ZPAF 07.09.2016 r.;

Wystawa fotograficzna – Michał Szalast: „Albinosi – Ludzie ze światła” Galeria „Sztukateria” Knurów 18.05.2018 r.;

Wystawa INT/EXT, Institut tvůrčí fotografie, Place Rihour, Lille 07.06.2018 r.;

Wystawa „Mezičas” Institut tvůrčí fotografie FPF SU, Dom umění Opava, 18.01.2019 r.;

Wystawa „Ďaleko – Blízko” Institut tvůrčí fotografie, Stredoeurópsky dom fotografie, Bratysława 06.03.2019 r.

Więcej informacji: www.szalast.com

Prowadzone przedmioty: Warsztat dziennikarski – fotografia

Kontakt:michal.szalast@uekat.pl

 

SŁAWOMIR ŚLĄSKI

Doktor sztuki, grafik-projektant, plakacista, nauczyciel akademicki.

W 2018 obronił pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2007 roku otrzymał dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem na kierunku Grafika Wydziału Artystycznego WSHE w Łodzi w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Krzysztofa Tyczkowskiego. Odbył praktykę dydaktyczną u dr. Tadeusza Piechury w Pracowni Typografii i Obrazu.

Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku „Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej” oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie „Rolnictwo ekologiczne, produkty tradycyjne i regionalne — produkcja i certyfikacja”.

Odbył praktykę dydaktyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu i Pracowni Projektowania Alternatywnego u prof. Michała Klisia oraz w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej u dr hab. Ewy Stopy-Pielesz.

Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Związku Polskich Artystów Plastyków o/Katowice.

Zajmuje się projektowaniem grafiki wydawniczej, identyfikacji wizualnej oraz tworzeniem plakatów i wystaw. Prowadził zajęcia z Grafiki Edytorskiej oraz Podstaw Grafiki Projektowej na WSHE w Łodzi (2006–2009). Obecnie pracuje jako grafik-projektant w Muzeum Miasta Jaworzna oraz jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Więcej informacji:slaski.art.pl

Prowadzone przedmioty: Zaawansowane projektowanie graficzne, Korekta, redakcja i skład tekstu, Grafika 3D w grach i aplikacjach multimedialnych  

Kontakt:slawomir.slaski@uekat.pl

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3