Algebra liniowa z komputerem

Niniejsza książka jest przede wszystkim zbiorem zadań z zakresu algebry liniowej realizowanej na studiach ekonomicznych. Uwzględniono w niej możliwość nauczania rachunku macierzowego, wykorzystując dostępne techniki komputerowe. Podczas realizacji wybranych treści z algebry liniowej można zastosować arkusz kalkulacyjny poprzez wprowadzanie do nauczania różnych sposobów konstruowania sekwencji formuł za pomocą funkcji Excela. Pozwoli to studentom lepiej zrozumieć omawiane pojęcia oraz doświadczyć logicznego i sekwencyjnego myślenia. Biegłość w posługiwaniu się różnymi dodatkami Excela wyposaża studenta w niezbędne, w przyszłej pracy, umiejętności. Ponadto, w zbiorze bardzo dokładnie pokazano, jak korzystać z odpowiednich formuł programów Mathematica, Matlab oraz GeoGebra. Dla przykładowych zadań przygotowano szczegółowe opisy sposobów wprowadzania poleceń, obliczania oraz rozwiązywania zagadnień dotyczących rachunku macierzowego, rozwiązywania układów równań i nierówności liniowych oraz podstawowych własności relacji dwuargumentowych.

Redakcja naukowaDonata Kopańska-Bródka
ISBN978-83-7246-662-4