Państwo w wybranych kierunkach współczesnej myśli ekonomicznej (monografia)

Prezentowana monografia w zwięzłej i przystępnej formie przedstawia stosunek do roli państwa w gospodarce najważniejszych współczesnych kierunków ekonomicznych. Jest oparta na bogatej literaturze przedmiotu, dlatego chcącym pogłębić wiedzę ułatwi dotarcie do innych źródeł. Publikacja powala zapoznać się z aktualnymi, najważniejszymi kierunkami w myśli ekonomicznej i zwrócić uwagę na różnice w podejściu do problemu miejsca instytucji państwa we współczesnej ekonomii. Praca ma charakter teoretyczny i może zainteresować pracowników naukowych uczelni wyższych. Można zaoferować monografię Katedrom i Instytutom uczelni ekonomicznych, których badania obejmują obszar teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej oraz polityki gospodarczej.

Autorzy Barbara Danowska-Prokop, Renata Pęciak, Urszula Zagóra-Jonszta
ISBN 978-83-7875-557-9