Niezbędnik matematyczny dla studentów I roku studiów ekonomicznych

Autor                     Ewa Michalska, Donata Kopańska-Bródka

ISBN                      978-83-7875-135-9

Liczba stron          141

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2014

Cena                     5 zł

Spis_treści

Podręcznik „Niezbędnik matematyczny dla studentów I roku studiów ekonomicznych” zawiera trzynaście modułów tematycznych obejmujących wybrane zagadnienia z matematyki. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom, które sprawiają studentom I roku zwykle najwięcej trudności, jak również problemom często pomijanym w nauczaniu matematyki ze względu na obowiązujące ramy programowe szkoły średniej. Każdy z rozdziałów ma jednakową strukturę – zwięzłe wprowadzenie teoretyczne przeplatane licznymi przykładami, a następnie zadania do samodzielnego rozwiązania, do których odpowiedzi zamieszczono na końcu podręcznika. Znajdujący się w podręczniku dodatek ma na celu zaznajomienie czytelnika ze sposobem wykorzystania arkusza kalkulacyjnego Excel 2007 w obliczaniu wartości wyrażeń algebraicznych i rysowaniu wykresów funkcji.