Wybrane problemy koniunktury, wzrostu gospodarczego oraz konkurencji w teorii i praktyce

Autor                     Grażyna Musiał (red.)

ISBN                      978-83-7246-782-9

Liczba stron          166

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2012

Cena                     5 zł

Spis_treści

Zagadnienie koniunktury i konkurencji na tle wzrostu gospodarczego wzbudza zainteresowanie słuchaczy uniwersyteckich studiów ekonomicznych ze względu na doniosłość tych procesów we współczesnej gospodarce. Zakład Wzrostu i Koniunktury Gospodarczej w Katedrze Ekonomii podjął inicjatywę przygotowania podręcznika dydaktycznego poświęconego tej problematyce. Podręcznik ten jest przeznaczony dla studentów Wydziału Ekonomii wyższych lat, którzy wysłuchali już wykładu z mikroekonomii i makroekonomii. Na gruncie tej wiedzy będą oni mogli zapoznać się zarówno z problemami teoretycznymi, jak i praktycznymi, wywołanymi przez koniunkturę oraz konkurencję, które stanowią dwa ważne procesy toczące się w gospodarce europejskiej i światowej. Celem prac nad niniejszym podręcznikiem dydaktycznym było przygotowanie opracowań umożliwiających bardziej pogłębione zrozumienie tych procesów.