Ćwiczenia Hatha Jogi i wybrane formy technik relaksacyjnych

W polu zainteresowań naukowych autorki znajdują się głównie badania nad wpływem ćwiczeń hatha jogi na komponenty somatyczne i zdolności motoryczne, stąd w rozdziale 8.1 znalazło się obszerne sprawozdanie z badań własnych, które może działać motywacyjnie na osoby, które nie podlegają już oddziaływaniu szkolnego wychowania fizycznego. Autorka akceptuje fakt wpływu ćwiczeń hatha jogi na sferę mentalną i duchową ćwiczących, lecz nie będąc specjalistką w tej dziedzinie, nie wypowiada się w tej kwestii, zostawiając ją eksploracji naukowej fachowców z zakresu psychologii, psychoterapii i medycyny. W rozdziałach 2-4 czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania najczęściej stawiane przez studentów uczestniczących w zajęciach. Dotyczą one jogi jako systemu, miejsca hatha jogi w naukach o kulturze fizycznej oraz elementów jogi, którymi na zajęciach prowadzonych na uczelni nie zajmujemy się.

AutorDanuta Palica
ISBN978-83-7246-762-1