Algebra liniowa dla studiów ekonomicznych. Metody i zadania. Przestrzenie i przekształcenia liniowe. Formy kwadratowe

Autor                     Włodzimierz Szkutnik, Maria Balcerowicz-Szkutnik,

Monika Dyduch

ISBN                      978-83-7246-644-0

Liczba stron          73

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2011

Cena                     8 zł

Spis_treści

Opracowanie teoretyczne i zbiór zadań z tematów: przestrzenie liniowe, przekształcenia liniowe i formy kwadratowe, będących częścią działu matematyki: algebra liniowa, jest przeznaczone dla studentów kierunków ekonomia i logistyka. Każdy z tych tematów jest obowiązującym elementem programu matematyki wykładanej na studiach ekonomicznych.

Przedstawiona w tym opracowaniu wiedza obejmuje treść wykładów dotyczących tych tematów i uzupełnia je, nie było bowiem celem autorów napisanie skryptu zastępującego wykłady. Niniejsze opracowanie ma pomóc studentom szybciej przyswoić wiedzę usłyszaną na wykładzie, co niewątpliwie jest możliwe, ale pod warunkiem, że studiowanie tych tematów zostanie połączone z solidnymi ćwiczeniami.