Czas na praktyki i staże

W okresie przedwakacyjnym Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami wspólnie z praktyką gospodarczą naszego regionu podjęło inicjatywę, mającą na celu pozyskanie dodatkowych, atrakcyjnych ofert praktyk i staży.

Udział w praktykach i stażach może w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju zawodowego, poznania specyfiki różnych branż, zderzenia wyobrażenia o konkretnym zawodzie z rzeczywistością. To możliwość szlifowania umiejętności i talentów pod okiem najlepszych fachowców i co bardzo ważne – jeśli nie najważniejsze – poznania samego siebie (swoich mocnych i słabych stron oraz oczekiwań względem pracodawców).

Atrakcyjne programy stażowe oraz oferty praktyk dostępne są w/na:

WARTO PAMIĘTAĆ

Płatne staże

Przypominamy, że studenci studiów II stopnia mają możliwość ubiegania się o realizację  stażu w ramach projektu "Blisko – Międzynarodowo - Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach"- 120 GODZINY STAŻ (minimum 20 godzin tygodniowo) za realizację którego stażyście przysługuje stypendium w wysokości 2.220,00 zł brutto wraz z obciążeniami cywilnoprawnymi.
Szczegóły: www.ue.katowice.pl/studenci/aktualnosci/article/ruszaj-latem-na-platny-staz.html

Procedura organizacji praktyk

www.ue.katowice.pl/jednostki/kolegium-studiow/krajowe-praktyki-studenckie.html