Aktualności

Podpisanie porozumienia o współpracy Uniwersytetu z Sopra Steria Polska Sp. z o.o.

Jednym z działań Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest tworzenie trwałych form współpracy z otoczeniem biznesowym i instytucjonalnym na rzecz aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów. Podpisanie dokumentów było uwieńczeniem kooperacji Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z Sopra Steria Polska Sp. z o.o.

Sopra Steria Polska Sp. z o.o. to firma działająca w dziedzinie konsultingu, usług cyfrowych oraz tworzenia oprogramowania, która dokłada wszelkich starań, aby umożliwić absolwentom uczelni wyższych zdobywanie doświadczeń w branży IT.

Porozumienie o współpracy zostało podpisane dnia 23 czerwca br. przez:

• Katarzynę Zarębę Business Development Director, Sopra Steria Polska Sp. z o.o.,
  • dr hab. Roberta Wolnego, prof. UEProrektora ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

W wydarzeniu udział wzięła dr Monika Kućmierczyk – Kierownik Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami.

Partnerzy zadeklarowali współpracę w ramach krajowych praktyk studenckich i staży, wymianę informacji oraz współdziałanie w zakresie organizacji przedsięwzięć związanych z planowaniem kariery i aktywizacją zawodową studentów, absolwentów i doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Firma Sopra Steria Polska Sp. z o.o. oferuje studentom Uniwersytetu praktyki i staże. Obecnie prowadzi nabór do pracy na wielu stanowiskach.

Oferty pracy Sopra Steria Polska Sp. z o.o. www.soprasteria.pl/Pracuj-z-nami/oferty-pracy

Warto pamiętać

Gdzie szukać aktualnych ofert praktyk, staży i pracy?

Studenci i absolwenci mogą korzystać m.in. z:

Płatne staże

Przypominamy, że studenci studiów II stopnia mają możliwość ubiegania się o realizację stażu w ramach projektu "Blisko – Międzynarodowo - Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach"- 120 GODZINY STAŻ (minimum 20 godzin tygodniowo) za realizację którego stażyście przysługuje stypendium w wysokości 2.220,00 zł brutto wraz z obciążeniami cywilnoprawnymi.

Szczegóły: www.ue.katowice.pl/studenci/aktualnosci/article/ruszaj-latem-na-platny-staz.html