Pracownicy Katedry na konferencji MSA2022 w Łodzi

W dniach 7-9 listopada 2022 r. odbyła się jubileuszowa, 40. Międzynarodowa Konferencja Naukowa MSA2022, której organizatorem była Katedra Metod Statystycznych (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas trzydniowych obrad swoje referaty zaprezentowali także pracownicy i doktoranci Katedry:

• prof. dr hab. Grażyna Trzpiot: "Dywidenda długowieczności − wielowymiarowa analiza ryzyk" - wykład zaproszony
  • dr hab. Dominik Krężołek, prof. UE: "Zastosowanie estymatora jądrowego do pomiaru ryzyka ekstremalnego stóp zwrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie"
  • dr Justyna Majewska: "Wpływ anomalii na wielopopulacyjne modelowanie i prognozowanie umieralności"
  • mgr Magdalena Kawecka: "Zastosowanie modelu logistycznego do oceny statusu na rynku pracy młodych ludzi w Polsce"

Ponadto dr hab. Dominik Krężołek, prof. UE przewodniczył sesji we współpracy z konferencją MASEP.

Więcej informacji na temat MSA2022 można znaleźć tutaj.