Pracownicy Katedry na Międzynarodowej Konferencji Naukowej ECDA2022 w Neapolu

W dniach 14-16 września 2022 r. na University of Naples Fedreico II w Neapolu (Włochy) odbyła się kolejna edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej "European Conference on Data Analysis - ECDA2022".

Tegoroczna ECDA2022 była organizowana wspólnie przez Wydział Nauk Politycznych oraz przez Wydział Ekonomii i Statystyki Uniwersytetu w Neapolu Federico II, pod patronatem GfKl - Data Science Society, Classication and Data Analysis Group (ClaDAG) oraz Włoskiego Towarzystwa Statystycznego.

Podczas dwudniowych obrad referaty wygłosili pracownicy Katedry:

• prof. dr hab. Grażyna Trzpiot, pt. "Classification on polish fund market during COVID-19 pandemic - extreme risk modeling approach"
  • dr hab. Dominik Krężołek, pt. "The impact of the Covid-19 pandemic on modelling volatility and risk analysis of returns in selected European financial markets".

Więcej informacji na temat tegorocznej ECDA2022 można znaleźć tutaj.

prof. dr hab. Grażyna Trzpiot