Logistyka 2015. Logistyka w naukach o zarządzaniu

W dniach 04-05.03.2015 r.  w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Chęcinach odbyła się I Konferencja Naukowa Logistyka 2015. Logistyka w naukach o zarządzaniu.

Organizowana dla wymiany poglądów na podstawowe koncepcje i nurty logistyczne oraz poświęcona pamięci prof. zw. dr. hab. Mariana Sołtysika, twórcy katowickiej szkoły logistycznej w piątą rocznicę Jego śmierci.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele 17. ośrodków akademickich.

Gościem honorowym był Prof. zw. dr hab. Stanisław Sudoł, który wygłosił wykład na temat: Istotności usystematyzowania oraz uporządkowania bazowych pojęć w naukach o zarządzaniu.

Konferencja został uroczyście otwarta przez J. M Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. zw. dr. hab. Leszka Żabińskiego oraz Panią Dziekan Wydziału Zarządzania prof. zw. dr hab. Krystynę Jedralską.

W trakcie konferencji odbyło się pięć paneli dyskusyjnych: pryncypium logistyki (moderator: Prof. zw. dr hab. inż. Jacek Szołtysek), sieciowość w logistyce (moderator: Prof. zw. dr hab. Wojciech Czakon), logistyka miasta (moderator: Prof. nzw. dr hab. Andrzej Bujak), logistyka w ochronie zdrowia (moderator: Prof. nzw. dr hab. Mariusz Jedliński), logistyka w agrobiznesie (moderator: Prof. nzw. dr hab. inż. Joanna Nowakowska-Grunt).

W założeniu organizatorów konferencja będzie miała charakter cykliczny.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konferencji: www.ue.katowice.pl/logistyka2015