Nauki o zarządzaniu dla przedsiębiorstw i biznesu

Publikacja jest wyborem z licznych opracowań zgłoszonych na spotkanie konferencyjne „Nauki o zarządzaniu – u początków i współcześnie” zorganizowane w czerwcu 2011 roku przez Instytut Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Katedrę Zarządzania Przedsiębiorstwem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, do którego weszły autorskie prace z naciskiem położonym na „współcześnie”, podejmujące zagadnienia nurtujące dzisiejsze przedsiębiorstwo czy szerzej − biznes i gospodarkę. Szerokie kryterium wywołało niespodziewanie duży rezonans krajowych środowisk nauk o zarządzaniu, ale następstwem był mocno zróżnicowany rozkład akcentów, ujęć i relacji tematycznych. Stąd, przy bogactwie treści, merytoryczne uporządkowanie stało się nie lada wyzwaniem, a kompletność naświetleń, diagnoz, interpretacji i aplikacyjnych propozycji pozostawała długo niewykonalnym życzeniem. Poszukiwania właściwego układu trwały. Z wyselekcjonowanych artykułów zaczął się z wolna wyłaniać zarys konstrukcji.

Redakcja naukowaAlojzy Czech, Andrzej Szplit
ISBN978-83-7875-095-6