Rachunek całkowy i zastosowania ekonomiczne. Wydanie trzecie rozszerzone. Zeszyt 4

Autor                     Monika Hadaś-Dyduch, Agnieszka Przybylska-Mazur,

Włodzimierz Szkutnik

ISBN                      978-83-7875-315-5

Liczba stron          117

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2016

Cena                     9 zł

Spis_treści

Niniejszy zeszyt z rachunku całkowego jest czwartym zeszytem serii: „Zastosowanie matematyki w ekonomii i zarządzaniu”. Wprowadza on studenta w zagadnienie całki pojedynczej mającej duże zastosowanie w ekonomii. Omówiono w nim podstawowe reguły całkowania. Przedstawiono również metody obliczania całek funkcji wymiernych i niewymiernych. Zamieszczono podstawowe twierdzenia dotyczące całek oznaczonych. W zeszycie tym zapoznano studenta ze sposobem obliczania całek niewłaściwych: całek w przedziale nieskończonym, jak również całek funkcji nieograniczonych. Zaprezentowano także zastosowania całek w analizie finansowo-ekonomicznej. Aplikację matematyki do rozwiązywania problemów z zakresu ekonomii szeroko opisano w Acedański, Dyduch, Szkutnik (2011). Zeszyt ten wraz z pozostałymi zeszytami w tej serii obejmuje pełny zakres tematów realizowanych w ramach programu nauczania na wszelkiego typu studiach ekonomicznych.