Ród Potockich w odmęcie historii (XVII-XX w.)

Dzieło zbiorowe Ród Potockich w odmęcie historii powstało przy współudziale pracowników naukowych reprezentujących następujące ośrodki badawcze: Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Łódzki w Łodzi, Uniwersytet Toruński im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach, Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, Bibliotekę Śląską w Katowicach, Muzeum w Zamościu i Muzeum Zamek w Łańcucie. W realizacji projektu uczestniczyli także naukowcy z Grodna na Białorusi. Książka jest poświęcona jednemu z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich rodów historycznych. Dzieli się ona na dwie części: Polityka i wojskowość oraz Aktywność kulturalna i gospodarcza Potockich. Każda z tych części posiada układ chronologiczny.

Redakcja naukowaZdzisław Janeczek
ISBN978-83-7246-454-5
Rok wydania2010 (wydanie 2)
Liczba stron676