Uniwersytet w perspektywie kształcenia przez całe życie

Autor                     Krystyna Jędralska,
                             Jolanta Bernais (red.)

ISBN                      978-83-7875-264-6

Liczba stron          285

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2015

Cena                     nakład wyczerpany

Dostępna wersja elektroniczna

Spis_treści

Niniejsza monografia zawiera rozdziały, w których podjęto szeroko zakreśloną refleksję naukową nad rolą uniwersytetu w perspektywie kształcenia przez całe życie. Zawartość monografii została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich zaprezentowano doświadczenia i wyzwania płynące z dotychczasowych praktyk kształcenia uniwersyteckiego.  Część druga zawiera rozdziały wpisujące się w multidyscyplinarną dyskusję nad tendencjami rozwojowymi uniwersytetu.  W trzeciej części monografii autorzy przedstawiają zatem konkretne doświadczenia obrazujące realizację koncepcji Lifelong Learning na przykładzie kształcenia logistyków, kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym oraz kształcenia na kierunku zarządzanie i gospodarka turystyczna.