Uniwersytet w perspektywie kształcenia przez całe życie

Niniejsza monografia zawiera rozdziały, w których podjęto szeroko zakreśloną refleksję naukową nad rolą uniwersytetu w perspektywie kształcenia przez całe życie. Zawartość monografii została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich zaprezentowano doświadczenia i wyzwania płynące z dotychczasowych praktyk kształcenia uniwersyteckiego. Część druga zawiera rozdziały wpisujące się w multidyscyplinarną dyskusję nad tendencjami rozwojowymi uniwersytetu. W trzeciej części monografii autorzy przedstawiają zatem konkretne doświadczenia obrazujące realizację koncepcji Lifelong Learning na przykładzie kształcenia logistyków, kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym oraz kształcenia na kierunku zarządzanie i gospodarka turystyczna.

Redakcja naukowaKrystyna Jędralska, Jolanta Bernais
ISBN978-83-7875-264-6