Public Risk Management. Tom 2. Wybrane zagadnienia

Autor                     Piotr Tworek, Józef Myrczek (red.)

ISBN                      978-83-7875-331-5

Liczba stron          210

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2016

Cena                     Nakład wyczerpany

Dostępna wersja elektroniczna

Spis_treści

Niniejsza monografia naukowa powstała w powiązaniu z pracami badawczymi prowadzonymi w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest także wyrazem zainteresowań naukowych redaktorów niniejszej publikacji i reprezentowanych przez nich dwóch publicznych uczelni wyższych, tj. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Publikacja skłąda się z trzech części. Pierwszą poświęcono zarządzaniu ryzykiem w organizacjach sektora publicznego w Polsce. W części drugiej skupiono się na metodycznych aspektach zarządzania ryzykiem w zarządzaniu publicznym w Polsce. Ostatnia część omawia zagadnienia związane z finansowymi aspektami zarządzania ryzykiem w jednostkach samorządu terytorialnego w Polsce w świetle wyników badań empirycznych.