Prognozowanie zjawisk ekonomicznych i finansowych. Część 2. Prognozowanie z gretlem

Niniejszy podręcznik stanowi drugą część wydanego już podręcznika z prognozowania gospodarczego Prognozowanie zjawisk ekonomicznych i finansowych. Część 1. Prognozowanie z Excelem1. W tej części rozważone przykłady i zaproponowane do rozwiązania zadania odnoszą się do oprogramowania gretl, które jest wygodnym i łatwym w implementacji narzędziem informatycznym w rozwiązywaniu problemów odnoszących się do prognozowania zjawisk społeczno-ekonomicznych. W podręczniku, oprócz części teoretycznej, występują liczne rozwiązane przykłady numeryczne oraz zestaw przykładów do samodzielnego rozwiązywania za pomocą programu gretl. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunku Ekonomia oraz innych kierunków prowadzonych przez uczelnie ekonomiczne. Może być także stosowany przez studentów rozpoczynających kurs ze statystyki i ekonometrii na bardziej zaawansowanych specjalnościach, takich jak Analityka gospodarcza lub Analityka rynku.

Autor                     Jan Acedański, Włodzimierz Szkutnik, Monika Hadaś-Dyduch, Agnieszka Przybylska-Mazur

ISBN                      978-83-7875-328-5

Liczba stron         184