Statystyka opisowa dla ekonomistów. Przykłady i zadania

Podręcznik Statystyka opisowa dla ekonomistów. Przykłady i zadania jest przeznaczony dla studentów kierunku ekonomia. Jest także pod względem tematycznym i metodycznym skierowany do studentów innych kierunków studiów ekonomicznych, jak np. gospodarka przestrzenna, logistyka inżynierska, finansowanie i zarządzanie służbą zdrowia, statystyka i ekonometria, informatyka, finanse i zarządzanie oraz analityka gospodarcza. Główny zakres omówionych w nich tematów dotyczy podstaw i analizowania zjawisk oraz prowadzenia badań o charakterze ekonomicznym. W trzech tematycznie powiązanych częściach omawia się: analizę struktury zjawisk masowych, elementy teorii współzależności zjawisk o charakterze ekonomicznym i technicznym oraz klasyczne podstawy analizy dynamiki szeregów czasowych charakterystycznych dla procesów gospodarczych.

AutorzyMaria Balcerowicz-Szkutnik, Elżbieta Sojka, Włodzimierz Szkutnik
ISBN978-83-7875-172-4