Elementy wnioskowania statystycznego z wykorzystaniem pakietu SAS w przykładach

Niniejszy podręcznik koncentruje się na tych elementach systemu SAS, które są związane z jego pierwotnym przeznaczeniem, a więc z prowadzeniem rozmaitych analiz statystycznych. Powstawał on stopniowo, w ciągu kilku lat, jako zbiór wykładów z przedmiotu o nazwie analizy statystyczne z pakietem SAS dla studentów specjalności statystyka i ekonometria, mających już wcześniej kontakt z podstawami statystyki matematycznej i ekonometrii. Myślą przewodnią tych wykładów było zapoznanie studentów z podstawami obsługi systemu SAS przy równoczesnym przypomnieniu i niewielkim poszerzeniu podstawowej wiedzy z zakresu tych przedmiotów o wybrane bardziej zaawansowane zagadnienia związane z ogólnie pojętym wnioskowaniem statystycznym. Przy doborze prezentowanych treści położono nacisk na różnorodność metodologiczną prezentowanych zagadnień.

AutorWojciech Gamrot
ISBN978-83-7875-013-0