Zarys prawa finansowego dla ekonomistów

Celem niniejszego podręcznika jest ukazanie problematyki prawnofinansowej. Opracowanie zawiera podstawową, kompleksową wiedzę z zakresu właściwości prawa finansowego, stanowi więc z jednej strony wprowadzenie do gałęzi prawa finansowego, a z drugiej umożliwia przejście do zagadnień bardziej szczegółowych w poszczególnych dziedzinach prawa finansowego. Spełnia ono zarówno rolę podręcznika, jak i przewodnika metodycznego, ponadto uwzględnia najnowsze tendencje w nauczaniu w szkole wyższej. Praca składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy tzw. zagadnień ogólnych prawa finansowego. W drugiej części podręcznika, tzw. szczegółowej, wymieniono podstawowe dziedziny prawa finansowego, które będą rozwijane w toku zajęć dydaktycznych i które mają służyć pracy własnej studenta.

Autor                     Ewa Janik

ISBN                      978-83-7875-028-4