Elementy matematyki dla studentów ekonomii i zarządzania. Decyzje

Autor                     Jerzy Mika, Adrianna Mastalerz-Kodzis (red.)

ISBN                      978-83-7875-314-8

Liczba stron          159

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2016

Cena                     16 zł

Spis_treści

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków ekonomicznych (i nie tylko) jako uzupełnienie treści prezentowanych na wykładach i ćwiczeniach z matematyki. Głównym celem autorów jest przedstawienie wybranych przykładów zastosowania metod ilościowych do rozwiązywania problemów decyzyjnych z dziedziny ekonomii i zarządzania. Praca składa się z jedenastu rozdziałów. W każdym z nich opisano teoretyczne podstawy omawianych metod ilościowych, mających zastosowanie w rozwiązaniu określonych problemów decyzyjnych. Autorzy starali się także graficznie zaprezentować otrzymane rozwiązania. Stosownie do poruszanych zagadnień, jeżeli tylko było to możliwe, na końcu każdego rozdziału zamieszczono zadania do samodzielnego rozwiązania dla zainteresowanego czytelnika.