Makroekonomia. Studia przypadków

Polecamy Państwa uwadze zbiór zawierający studia przypadków z zakresu makroekonomii. Przy ich wyborze i opracowaniu zespół autorów kierował się aktualnością podejmowanych zagadnień i dążeniem do uzupełnienia treści podręczników akademickich do takich przedmiotów, jak makroekonomia, podstawy makroekonomii, ekonomia międzynarodowa i przedmiotów pokrewnych, o problemy dotyczące rzeczywistości gospodarczej Polski oraz innych krajów świata. Zawarte w zbiorze opisy i komentarze zdarzeń lub procesów społeczno-gospodarczych powinny pomóc studentom w zrozumieniu problemów makroekonomicznych, podnieść atrakcyjność zajęć dydaktycznych oraz posłużyć studentom do samodzielnego rozwiązywania problemów. Większość z nich została zilustrowana znaczną liczbą danych i faktów przemawiających do wyobraźni i mających na celu pobudzenie czytelnika do przemyśleń.

AutorzyIzabela Ostoj, Jacek Pietrucha, Magdalena Tusińska
ISBN978-83-7875-149-6