Przejdź do menu Przejdź do treści

Katedra MSE - Informacja wstępna

Katedra Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych powstała jako jednostka organizacyjna w 1996 roku. W okresie od 1998-2020 katedrą kierował prof. zw dr hab. Tadeusz Sporek. Obecnie kierownikiem katedry jest dr hab. Małgorzata Dziembała, prof. UE.

W Katedrze zatrudnionych jest ośmiu pracowników, wśród nich trzech profesorów uczelni, czterech adiunktów i jeden wykładowca.

Badania naukowe prowadzone przez pracowników katedry koncentrują się wokół problematyki ekonomii międzynarodowej, a w szczególności biznesu międzynarodowego, handlu zagranicznego, integracji gospodarczej w Europie i na świecie oraz procesów internacjonalizacji i globalizacji we współczesnej gospodarce światowej, z uwzględnieniem zmian wywołanych rewolucją cyfrową. Odzwierciedleniem badań, przede wszystkim statutowych, są systematyczne publikacje monograficzne, wydawnictwa zwarte o zasięgu ogólnopolskim oraz opracowania uczelniane z serii „Studia Ekonomiczne”, artykuły, referaty prezentowane na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Pod patronatem katedry funkcjonują kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz specjalności Handel Zagraniczny na kierunku Ekonomia.

W procesie dydaktycznym katedra specjalizuje się w dziedzinie międzynarodowych stosunków gospodarczych, handlu zagranicznego i integracji gospodarczej, które cieszą się popularnością wśród studentów Kolegium Ekonomii.

 

Katedra Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych zaprasza do śledzenia profilu na FB:

www.facebook.com/Katedra-Mi%C4%99dzynarodowych-Stosunk%C3%B3w-Ekonomicznych-UE-Katowice-109733725097301

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3