Przejdź do menu Przejdź do treści

Dr Jolanta Gałuszka z wykładem w Kato Science Corner

20 listopada 2023 r. w Kato Science Corner odbył się wykład "Kontrola podatkowa - egzemplifikacja wykroczeń i przestępstw skarbowych", który poprowadziła dr Jolanta Gałuszka z Katedry Finansów Publicznych. Gośćmi spotkania byli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich.

Tematem wykładu było wskazanie istoty kontroli podatkowej, w szczególności jakie mogą być przesłanki poddania podatnika procedurze weryfikacji jego postępowania oraz przez jakie organy podatkowe kontrola może być przeprowadzona.  W ramach wskazania różnych przykładów czynów zabronionych w kategorii wykroczenia i przestępstwa podatkowego słuchaczom przedstawiono sankcje jakie przewidziano w ustawie Kodeks Karny Skarbowy. W ramach prelekcji wskazano także jak przebiega kontrola podatkowa, i jak należy się do niej przygotować. Z uwagi na młody wiek słuchaczy podane także zostały informacje jak przestrzec się przed konsekwencjami karno-skarbowymi i jakie okoliczności w świecie biznesu powinny wzbudzać podejrzenie, czego absolutnie unikać aby nie zostać wplątanym w bardzo poważne przestępstwa jak chociażby zbrodnia fakturowa czy też karuzela VAT-owska.  

https://www.ue.katowice.pl/pracownicy/aktualnosci/article/wyklad-pt-kontrola-podatkowa-egzemplifikacja-wykroczen-i-przestepstw-skarbowych-relacja.html

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca