Obrona pracy doktorskiej pracownika Katedry Finansów Publicznych Pani Edyty Sygut

W dniu 8 czerwca 2022 r. odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej pracownika Katedry Finansów Publicznych Pani Edyty Sygut pt. Konstrukcja a wydajność fiskalna podatku akcyzowego na przykładzie opodatkowania wyrobów tytoniowych.

Promotorem pracy była prof. dr hab. Teresa Famulska, a promotorem pomocniczym dr Piotr Kania. Recenzje przygotowały prof. dr hab. Maria Kosek-Wojnar z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i dr hab. prof. Jolanta Szołno-Koguc, prof. UMCS w Lublinie.

Praca uzyskała wyróżnienie. Uchwałą Komitetu Naukowego Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z dnia 23 czerwca 2022 r. nadano Pani Edycie Sygut stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.