Dr D. Babińska i mgr M. Grochal-Brejdak na V Światowym Kongresie Biznesu ISBEE 2012

W dniach 11-14 lipca 2012 w Warszawie odbył się V Światowy Kongres Biznesu ISBEE 2012Tradition and New Horizons: Towards the Virtue of Responsibility’. Głównymi tematemi dyskusji były: problemy etyczne w dobie globalizacji oraz problemy nauczania etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności na uczelniach szkolących kadrę menadżerską.

Dr Danuta Babińska oraz mgr Magdalena Grochal na jednej z 67 sesji dyskusyjnych, zaprezentowały artykuł The Global - Local Dimension of Corporate Social Resposibility Reporting – Evidence from Central and Eastern Europe’, w którym poruszyły problematykę globalnego raportowania społecznej odpowiedzialności biznesu.

International Society of Business, Economics and Ethis (ISBEE) to organizacja skupiająca naukowe centra etyki i odpowiedzialności biznesu podczas światowych kongresów etyki. Dotychczasowe kongresy miały miejsce w Tokio (1996), Sao Paulo (2000), Melbourne (2004) oraz w Kapsztadzie (2008). Organizacji piątego z kolei wydarzenia podjęła się Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.