Inauguracja międzynarodowego programu Modern Logistics

W poniedziałek 16 czerwca br. w budynku CNTI rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach międzynarodowego programu dydaktycznego (Erasmus IP) pt. Modern Logistics: Enhancing Entrepreneurial Skills and Motivation.

Słuchaczami programu są studenci UE Katowice z kierunków: Logistyka oraz Logistyka inżynierska oraz studenci z pięciu uniwersytetów partnerskich:

• Ekonomická univerzita v Bratislave,
  • Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes,
  • Sveučilište u Zagrebu,
  • Universidad de Vigo,
  • Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Podczas dwóch tygodni studenci biorą udział w dziesięciu wykładach, sześciu warsztatach oraz trzech wizytach w przedsiębiorstwach (Fiat, Maspex, Seifert). Zajęcia będą prowadzić przedstawiciele przedsiębiorstw oferujących usługi logistyczne (Fiege, Logintrans, Seifert, Transporeon), firm konsultingowych (BeLean, Azymut Consulting), pracownicy naszego uniwersytetu z Katedry Logistyki Ekonomicznej, Katedry Transportu oraz Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi, a także członkowie NKL DIALOG. Wykład otwierający przeprowadzi prof. UE dr hab. Danuta Kisperska-Moroń.

Jednym z najważniejszych komponentów programu jest zespołowy konkurs na najlepszy projekt dotyczący usług logistycznych. W jury konkursowym zasiądą profesorowie z uczelni partnerskich, przedstawiciele przedsiębiorstw oraz pracownicy Katedry Logistyki Ekonomicznej.

Oprócz zajęć dla studentów odbędzie się także seminarium naukowo-dydaktyczne z udziałem pracowników uczelni zaangażowanych w program.

Program powstał dzięki wspólnej inicjatywie Biura Międzynarodowej Wymiany Studentów, Katedry Logistyki Ekonomicznej oraz Naukowego Koła Logistyki DIALOG. Partnerem programu jest Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej programu: molo.ue.katowice.pl.