Warsztat Koła Naukowego HRD „Zwinne zarządzanie projektami”

W dniach 8 i 9 listopada 2019 r. działające przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi Koło Naukowe HRD zorganizowało warsztat pt.: „Zwinne zarządzanie projektami”. Wydarzenie było kierowane do studentów studiów II stopnia kierunku Zarządzanie.

Celem warsztatów było zwrócenie uwagi studentów na praktyczne wykorzystanie stosowanych w zarządzaniu technik i narzędzi z zakresu zwinnego zarządzania projektami. Spotkanie poprowadziła Pani Martyna Bajek z Firmy EPAM Systems.

Zwinne zarządzanie projektami jest podejściem zapewniającym dużą elastyczność zarządzania, przy jednoczesnym zachowaniu koncepcji projektu wymagającego standardów, ładu i przejrzystości zarządczej. Zwinne metody zarządzania i prowadzenia biznesu wymagają od organizacji i jej pracowników ogromnej elastyczności, błyskawicznego reagowania na potrzeby klienta i zmiany w otoczeniu społeczno-gospodarczym przedsiębiorstwa.

Studenci podczas warsztatów mogli dowiedzieć się:

• co to jest Agile i dlaczego świat oszalał na punkcie zwinności?
  • jakie są główne założenia Agile?
  • jak działają mechanizmy Agile?
  • jakie są obszary zastosowania i ograniczenia Agile?
  • jakie korzyści uzyskamy będąc bardziej Agile?
  • jakie są korzyści i kompromisy związane z różnym poziomem elastyczności i kontroli (agile a waterfall)?
  • czym jest Manifest Agile – główne postulaty sprawności?
  • jakie są różnice pomiędzy tradycyjnym a zwinnym podejściem do zarządzania projektami
  • czym jest tablica Kanban i jak są zbudować?

Efektem tego spotkania było:

• nabycie przez studentów wiedzy na temat filozofii pracy zwinnej;
  • zrozumienie kontekstu wdrożenia i podtrzymania efektów wdrożenia metodyki agile w organizacji;
  • przećwiczenie użycia narzędzi wspomagających metody pracy zwinnej.