XV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

W dniu 05.03.2020r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości. Wydarzenie to jest organizowane od 2005 roku i posiada status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. W tegorocznych eliminacjach uczelnia gościła uczniów i nauczycieli z prawie 100 szkół z województw: śląskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego. W pierwszym etapie imprezy 250 uczniów rozwiązywało test z zakresu ekonomii i zarządzania. W drugim etapie, 50 najlepszych uczestników pracowało w zespołach nad studiami przypadków. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki zostali zakwalifikowani do eliminacji na poziomie centralnym. Tegorocznym hasłem zawodów było: „Zarządzanie różnorodnością w organizacji”. W pracach organizacyjnych i koordynacji przebiegu olimpiady uczestniczyli pracownicy Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi: mgr Łucja Waligóra oraz mgr Krzysztof Wąsek.

Wszystkim uczestnikom XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości serdecznie gratulujemy !