Sportowy sukces członków Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

 „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska.”

 Józef Piłsudski

Praca w uczelni wyższej nie zawsze związana jest tylko z pracą dydaktyczną, naukową czy też badawczą. Żeby efektywnie pracować umysłowo, czasami trzeba zadbać o swoją kondycję fizyczną. Dlatego właśnie Krajowa Reprezentacja Doktorantów oraz Lubelskie Porozumienie Doktorantów zaprosiło, między innymi członków Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, do wzięcia udziału w wydarzeniu o charakterze sportowo-edukacyjnym.

„VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej”, które odbyły się terminie 11-13.09.2020 r. w Lublinie w ramach projektu „BE HEALTHY – PhD” dofinansowane były z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas wydarzenia odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej, a także prelekcje, warsztaty prozdrowotne, profesjonalny trening siatkarski oraz konsultacje z dietetykiem połączone z możliwością pomiaru składu masy ciała. Doktorantów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach reprezentowali: Pani mgr Małgorzata Grząba, doktorantka oraz pracownik naukowo-badawczy z  Katedry Finansów Publicznych oraz Pan mgr Bartłomiej Lisicki, doktorant i pracownik naukowo-badawczy z Katedry Rachunkowości. Nasza reprezentacja wygrała turniej i zdobyła I miejsce na VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pokonał w bezpośrednich spotkaniach między innymi reprezentacje Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Politechniki Warszawskiej czy Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej.

Celem nadrzędnym projektu była aktywizacja sportowa oraz zwiększenie świadomości w zakresie prowadzenia zdrowego trybu życia, w tym uprawnienia aktywności fizycznej w środowisku doktorantek i doktorantów w Polsce. Cel projektu został zrealizowany w formie wydarzenia sportowego, promującego aktywność fizyczną, upowszechnianie wiedzy na temat korzyści wynikających z systematycznego uczęszczania na zajęcia sportowe, a także prowadzenia zdrowego stylu życia. W ramach realizacji powyższych założeń „Be Healthy –PhD i VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej” odbyło się trzydniowe wydarzenie, którego uczestnicy mogli wziąć udział w profesjonalnie prowadzonym treningu siatkówki, VII Mistrzostwach Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej oraz trzech prelekcjach prozdrowotnych i konsultacji z dietetykiem, wraz z możliwością pomiaru składu masy ciała.

Atmosfera na turnieju była wyjątkowa. Wszyscy uczestnicy turnieju wzajemnie się wspierali, mimo tego że wydarzenie opierało się na zasadach drużynowej rywalizacji. Nie obyło się bez rozmów o charakterze naukowym, które były toczone podczas chociażby uroczystej kolacji.

Serdecznie gratulujemy wygranej Naszym Doktorantom!!!