Wprowadzenie do wiedzy o kulturze. Podręcznik dla studentów kierunków turystycznych i ekonomicznych

Autor                     Barbara Pabian

ISBN                      978-83-7875-117-5

Liczba stron          166

Format                  170 x 240 mm

Oprawa                 miękka

Rok wydania         2013

Cena                     5 zł

Spis_treści

Na rynku księgarskim można znaleźć publikacje z zakresu antropologii kultury (antropologii społecznej), socjologii kultury, etnografii, archeologii, historii sztuki i kultury, psychologii i komunikacji międzykulturowej i in. Brakuje jednakże wielodziedzinowego opracowania, które komasowałoby komplementarne treści, adekwatne dla turystyki, kultury i biznesu, rozproszone dotychczas w różnych specjalistycznych wydawnictwach. Lukę tę częściowo zapełnia niniejszy podręcznik, który w zamierzeniu jest przeznaczony dla studentów unikatowego i interdyscyplinarnego kierunku o nazwie „Gospodarka turystyczna”. Nie wyczerpuje wprawdzie wszystkich zagadnień, ale uwzględnia kilka ważnych obszarów problemowych, których znajomość powinna być przydatna w praktyce zawodowej. Materiał uporządkowano w pięciu rozdziałach.