Wprowadzenie do wiedzy o kulturze. Podręcznik dla studentów kierunków turystycznych i ekonomicznych

Na rynku księgarskim można znaleźć publikacje z zakresu antropologii kultury (antropologii społecznej), socjologii kultury, etnografii, archeologii, historii sztuki i kultury, psychologii i komunikacji międzykulturowej i in. Brakuje jednakże wielodziedzinowego opracowania, które komasowałoby komplementarne treści, adekwatne dla turystyki, kultury i biznesu, rozproszone dotychczas w różnych specjalistycznych wydawnictwach. Lukę tę częściowo zapełnia niniejszy podręcznik, który w zamierzeniu jest przeznaczony dla studentów unikatowego i interdyscyplinarnego kierunku o nazwie „Gospodarka turystyczna”. Nie wyczerpuje wprawdzie wszystkich zagadnień, ale uwzględnia kilka ważnych obszarów problemowych, których znajomość powinna być przydatna w praktyce zawodowej. Materiał uporządkowano w pięciu rozdziałach.

AutorBarbara Pabian
ISBN978-83-7875-117-5