dr hab. inż. Grzegorz Dydkowski, prof. UE

Kierownik Katedry
1 Maja 47
Bud. E; pok. 301
40-287 Katowice

Konsultacje:

Konsultacje (studia stacjonarne i niestacjonarne)

Konsultacje prowadzone są z wykorzystaniem systemów komunikacji elektronicznej, tj. rozmowa w google meet, ewentualnie poczta elektroniczna

link do konsultacji

adres poczty: grzegorz.dydkowski@ue.katowice.pl

Konsultacje w semestrze zimowym

piątek, godz. 15.20 - 17.00

link do google meet w czasie konsultacji

meet.google.com/kfq-zrhp-qqk

Dodatkowo studenci studiów niestacjonarnych mogą umówić się na konsultacje w weekendy. Ze względu na różne godziny odbywania zająć proszę o mail z kilkudniowym wyprzedzeniem z podaniem dnia i godziny, które odpowiadają. Termin będzie ustalony mailowo, link jak powyżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajmowane stanowiska

  • Kierownik Katedry Transportu

Specjalizacja naukowo-badawcza

Organizacja, funkcjonowanie i finansowanie działalności transportowej i logistycznej, infrastruktura logistyczna, systemy informatyczne w transporcie i logistyce, transport miejski, funkcjonowanie sektora publicznego

Zainteresowania

Zainteresowania różne, zmieniające się w czasie, kiedyś narciarstwo, z tych które przetrwały to czytanie dzienników i biografii, filmy zwłaszcza dokumentalne, informatyka i nowe technologie, życie dużych miast, samochodowe klasyki oraz motocyklizm i jazda na motocyklu.

Dodatkowe

Grzegorz Dydkowski, (ur. 1962 w Katowicach), absolwent Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach (1981), Uniwersytetu w Żylinie (Słowacja), inżynier i ekonomista, doktor oraz doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Kierownik Katedry Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracę naukową przez wiele lat łączył z praktyką, w latach 1988 – 1992 projektant systemów transportowych w Biurze Studiów i Projektów Komunikacji w Katowicach, od 1992 do 2019 roku doświadczenia praktyczne w zarządzaniu miejskim transportem zbiorowym. Specjalizuje się w ekonomicznych zagadnieniach transportu, logistyce, systemach informatycznych oraz funkcjonowaniu sektora publicznego. Autor wielu publikacji w Polsce i poza granicami.