Przejdź do menu Przejdź do treści

Kampus - rozwiązania ekologiczne

 

Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych

Otwarty w styczniu 2014 r. budynek Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest przyjazny dla użytkowników i środowiska. Znalazła się w nim przestrzeń dla wielu miejsc pracy i spotykania się studentów i kadry akademickiej. Wiosną i latem dyskusje przenoszą się z budynku na tarasy widokowe, z których roztacza się panorama centrum Katowic.

Poprzez zastosowane pompy ciepła budynek wykorzystuje własną temperaturę do ogrzewania potrzebnej wody użytkowej oraz ogrzewania budynku – dzięki zastosowanej rekuperacji. Na dachu zamontowane są systemy solarne, które służą głównie do podgrzania wody użytkowej, a magazynowana w specjalnych zbiornikach woda deszczowa odzyskana ze spływów z dachu i tarasów wykorzystywana jest w sanitariatach oraz służy do podlewania zieleni. Na terenie obiektu znajduje się także parking dla rowerów zlokalizowany przy zjeździe ze ścieżki nad rzeką Rawą.

Dowiedz się więcej o budynku CNTI na stronie internetowej obiektu.

 

Zbieraj baterie - wyrzucaj selektywnie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach bierze udział w programie "Zbieraj baterie - wyrzucaj selektywnie". Na portierniach wewnątrz każdego budynku Uniwersytetu znajdują się specjalne kosze na zużyte baterie i akumulatory, które są odpadami niebezpiecznymi. Akcja zachęca do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Segregacja odpadów

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach od 1 lipca 2019 r. prowadzi pełną segregację odpadów komunalnych zgodnie z wytycznymi Wspólnego Systemu Segregacji Odpadów (WSSO). Odpady zbierane są w podziale na cztery główne frakcje: metale i tworzywa sztuczne (kolor żółty), papier (kolor niebieski), szkło (kolor zielony), odpady zmieszane (kolor czarny), a także odpady bio.

Przestrzenie wspólne wewnątrz obiektów Uniwersytetu oraz sale dydaktyczne wyposażone są w stosowne kosze pozwalające na segregację odpadów w podziale na główne frakcje. Pojemniki wyprodukowano z materiału pochodzącego z recyklingu. Odpady zbierane w koszach na zewnątrz budynków segregujemy za Ciebie i dla Ciebie. Zużyte baterie i akumulatory, kwalifikowane jako odpady niebezpieczne, zbieramy w pojemnikach umieszczonych na każdej portierni w budynkach Uniwersytetu.

Więcej informacji na temat Wspólnego Systemu Segregacji Odpadów na stronie Biura Gospodarki Majątkiem.

 

Refabrykowane tusze i tonery

Uniwersytet korzysta z reprodukowanych tuszów i kartridżów. Refabrykacja jest procesem proekologicznym. Wykorzystywanie zużytych kartridżów pochodzących z recyklingu ogranicza ilość szkodliwych odpadów, co prowadzi do oszczędzania cennych surowców naturalnych.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3