Odpowiedzialne Badania i Innowacje – nauka dla społeczeństwa i gospodarki

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Uniwersytetem w Malmö i Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM zapraszają do udziału w krajowej konferencji

Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-29 listopada 2017 roku.

Konferencja wpisuje się w aktualny dyskurs na temat społecznej odpowiedzialności uczelni i roli uniwersytetów w kształtowaniu efektywniejszych relacji z otoczeniem.

Konferencja zgromadzi liczne grono zagranicznych i krajowych ekspertów, którzy zaprezentują najważniejsze trendy i wpisujące się w nie projekty w obszarze odpowiedzialnych badań, innowacji społecznych, nowych programów kształcenia wzmacniających współpracę uczelni z partnerami społeczno-gospodarczymi.

W ramach wykładów plenarnych, sesji równoległych połączonych z otwartą debatą i warsztatów, będziemy wspólnie definiować wyzwania, z jakim powinno się mierzyć polskie środowisko naukowe, tak aby znaleźć równowagę pomiędzy dynamicznym rozwojem naukowym, a oczekiwanym społecznie zaangażowaniem w sprawy lokalne. Istotnym elementem konferencji będzie wypracowanie wniosków dotyczących usprawnienia dialogu w zakresie rozwoju badań i innowacji w służbie społeczeństwu.

Program wydarzenia znajduje się na stronie konferencji http://dialog.amu.edu.pl/.

Ewentualne pytania związane z udziałem w wydarzeniu można kierować na adres dialog@amu.edu.pl.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w konferencji poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie konferencji – udział w konferencji jest bezpłatny.