Rozwój kariery naukowców – ostatnie dni na wyrażenie opinii

Ankieta dla pracowników naukowych, ekspertów, doktorantów i studentów

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaproponował nową ustawę i liczne zmiany w szkolnictwie wyższym oraz w badaniach naukowych – trwają konsultacje nowych założeń. Ważne zmiany obejmują młodych pracowników naukowych, doktorantów i studentów. Dotyczyć będą między innymi struktury studiów, zasad kształcenia i rozwoju kariery zawodowej.

Wszystkich doktorantów, pracowników naukowych oraz studentów i ekspertów z zakresu wspierania rozwoju kariery zachęca się do wypełnienia ankiety w ramach "Projektu NAUKOWIEC".

Mają Państwo czas jeszcze tylko do 20 listopada. Ankieta dotyczy rozwoju kariery naukowej i przygotowania do pracy w różnych sektorach, w kraju i za granicą, potrzebnych kompetencji i narzędzi oraz istniejących barier.

Efektem będzie raport dostępny dla wszystkich zainteresowanych, w tym MNiSW oraz Komisji Europejskiej.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety PRZEJDŹ DO ANKIETY

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE